Friday's Scores

Published 10-27-2018

0 Ratings

PREP FOOTBALL=

PREP FOOTBALL=

Lighthouse Christian 42, OKC Patriots, Okla. 6

Class 1 District 1 =

Quarterfinal=

Hayti 86, Crystal City 0

Scott City 54, Portageville 30

St. Vincent 37, Brentwood 6

Valle Catholic 54, Chaffee 19

Class 1 Dist

Scott City 54, Portageville 30

St. Vincent 37, Brentwood 6

Valle Catholic 54, Chaffee 19

Class 1 District 2 =

Quarterfinal=

Ash Grove 62, Skyline 12

Miller 35, Marionville 6

Pierce City 68, Pleasant

Valle Catholic 54, Chaffee 19

Class 1 District 2 =

Quarterfinal=

Ash Grove 62, Skyline 12

Miller 35, Marionville 6

Pierce City 68, Pleasant Hope 0

Thayer 14, Cabool 7

Class 1 District 3 =

Quarterfinal=

Adrian 42, Rich Hill/Hume 6

Greenfield 44, Appleton City/Montrose 0

Liberal/Bronaugh(FB) 52, Jasper 27

Lockwood/Golden City 50, Diamond 28

Class 1 District 4 =

Quarterfinal=

Cass-Midway 43, Drexel/Miami(FB) 12

Cole Camp 27, Crest Ridge 20

Lincoln 42, Sherwood 14

Windsor 25, Archie 18

Class 1 District 5 =

Quarterfinal=

Fayette 56, Harrisburg 12

Slater 40, Concordia 28

Sweet Springs/Malta Bend 34, Salisbury 6

Tipton 32, Santa Fe 20

Class 1 District 6 =

Quarterfinal=

Mark Twain 44, Schuyler County 18

Scotland County 56, Paris 14

South Shelby 36, Knox County 0

Westran 53, Louisiana 14

Class 1 District 7 =

Quarterfinal=

East Buchanan 34, West Platte 27

Mid-Buchanan 41, Plattsburg 12

North Platte 42, St. Joseph Le Blond 19

Wellington-Napoleon 54, Polo 16

Class 1 District 8 =

Quarterfinal=

Gallatin 59, Princeton/Mercer 30

Marceline 50, Maysville/Winston 14

Milan 39, Putnam County 7

Penney 35, South Harrison 22

Class 2 District 1 =

Quarterfinal=

Caruthersville 58, New Madrid 20

Charleston 44, East Prairie 34

Jefferson (Festus) 43, Malden 8

St. Pius X (Festus) 18, Kelly 14

Class 2 District 2 =

Quarterfinal=

Lutheran North 83, Grandview (Hillsboro) 0

Class 2 District 3 =

Quarterfinal=

Ava 72, Forsyth 0

Fair Grove 45, Willow Springs 6

Liberty (Mountain View) 35, Mountain Grove 0

Strafford 20, Houston 0

Class 2 District 4 =

Quarterfinal=

El Dorado Springs 56, Warsaw 20

Lamar 63, Stockton/Sheldon 6

Sarcoxie 39, Butler 7

Versailles 48, East Newton 6

Class 2 District 5 =

Quarterfinal=

Blair Oaks 70, California 0

North Callaway 22, Montgomery County 20

South Callaway 28, Hallsville 27

Tolton Catholic 59, Hermann 20

Class 2 District 6 =

Quarterfinal=

Bowling Green 64, Clopton/Elsberry 20

Clark County 42, Highland 0

Monroe City 52, Missouri Military Academy 0

Palmyra 41, Van-Far/Community 6

Class 2 District 7 =

Quarterfinal=

Holden 42, Lone Jack/Kingville 8

Knob Noster 61, University Academy 8

Lafayette County 49, St. Michael 7

Lee's Summit Community Christian 68, St. Paul Lutheran 0

Class 2 District 8 =

Quarterfinal=

Lathrop 49, Richmond 0

Lawson 35, Brookfield 21

Lexington 54, Carrollton 0

Macon 55, Trenton 26

Class 3 District 1 =

Quarterfinal=

Central (Park Hills) 48, Fredericktown 10

Dexter 25, Ste. Genevieve 19, 3OT

Potosi 17, Perryville 14

Class 3 District 2 =

Quarterfinal=

Confluence Academy def. Cardinal Ritter, forfeit

Lutheran South 66, Bayless 8

St. Clair 69, Vashon 12

Class 3 District 3 =

Quarterfinal=

Lutheran (St. Charles) 54, Soldan International 6

McCluer South-Berkeley 28, Orchard Farm 17

St. Charles West 58, Normandy 18

Trinity 88, Sumner 0

Class 3 District 4 =

Quarterfinal=

Mexico 53, Centralia 40

Moberly 48, Fulton 7

Southern Boone County 55, Wright City 14

Winfield 43, Living Word Christian School 36

Class 3 District 5 =

Quarterfinal=

Buffalo 27, Osage 22

Eldon 28, Salem 7

St. James 14, Owensville 6

Class 3 District 6 =

Quarterfinal=

Cassville 49, Clinton 6

Mt. Vernon 12, Aurora 0

Reeds Spring 51, Nevada 14

Seneca 43, Hollister 7

Class 3 District 7 =

Quarterfinal=

Odessa 62, Oak Grove 7

Pembroke Hill 42, Southeast 0

Pleasant Hill 32, Center 14

Class 3 District 8 =

Quarterfinal=

Chillicothe 41, Benton 20

Maryville def. KC Northeast, forfeit

Savannah 82, Central Academy(Kansas City) 0

St. Pius X (Kansas City) 41, Cameron 15

Class 4 District 1 =

Quarterfinal=

Farmington 54, Hillsboro 43

Festus 36, DeSoto 6

Sikeston 32, North County 30

West Plains 61, Central (Cape Girardeau) 0

Class 4 District 2 =

Quarterfinal=

Ladue Horton Watkins 49, Windsor (Imperial) 0

Rockwood Summit 51, Gateway 8

Roosevelt /Cleveland NJROTC 30, Bishop DuBourg/Hancock 12

St. Mary's (St. Louis) 48, Affton 6

Class 4 District 3 =

Quarterfinal=

Jennings 26, Clayton 7

Parkway North 56, Riverview Gardens 6

Class 4 District 4 =

Quarterfinal=

Ft. Zumwalt East 42, Warrenton 14

Hannibal 56, St. Charles 0

Class 4 District 5 =

Quarterfinal=

Camdenton 55, Pacific 7

Helias Catholic 46, Union 21

Rolla 50, Washington 7

St. Francis Borgia 41, Sullivan 0

Class 4 District 6 =

Quarterfinal=

Carl Junction 43, Hillcrest 12

Marshfield 24, Bolivar 20

Neosho 49, Monett 20

Webb City 55, McDonald County 13

Class 4 District 7 =

Quarterfinal=

Grandview 27, Grain Valley 20

Harrisonville 34, Lincoln College Prep 28

Van Horn 41, Raytown South 36

Warrensburg 52, East (Kansas City) 14

Class 4 District 8 =

Quarterfinal=

Excelsior Springs 46, Lafayette (St. Joseph) 37

Kearney 51, Marshall 6

Platte County 57, Winnetonka 21

Smithville 45, Kirksville 15

Class 5 District 1 =

Quarterfinal=

Poplar Bluff 36, Oakville 33

Class 5 District 2 =

Quarterfinal=

Chaminade 62, Parkway South 0

Parkway West 41, Webster Groves 14

Class 5 District 3 =

Quarterfinal=

Liberty (Wentzville) 49, Francis Howell North 23

Class 5 District 4 =

Quarterfinal=

Smith-Cotton 10, Hickman High School 7, OT

Class 5 District 5 =

Quarterfinal=

Glendale 64, Central (Springfield) 0

Class 5 District 6 =

Quarterfinal=

Republic 34, Branson 9

Class 5 District 7 =

Quarterfinal=

Belton 54, Ruskin 28

William Chrisman 38, Truman 14

Class 5 District 8 =

Quarterfinal=

Oak Park 28, Central (St. Joseph) 7

Class 6 District 1 =

Quarterfinal=

Christian Brothers College 63, St. Louis University 0

DeSmet 49, Ritenour 7

Pattonville 21, Marquette 17

Class 6 District 2 =

Quarterfinal=

Blue Springs 36, Jefferson City 0

Blue Springs South 35, Troy Buchanan 14

Francis Howell High 35, Ft. Zumwalt West 27

Rock Bridge 47, Francis Howell Central 20

Class 6 District 3 =

Quarterfinal=

Eureka 41, Ozark 7

Joplin 77, Kickapoo 13

Kirkwood 44, Lafayette (Wildwood) 6

Lindbergh 42, Northwest (Cedar Hill) 13

Class 6 District 4 =

Quarterfinal=

Lee's Summit North 26, Raymore-Peculiar 14

Lee's Summit West 21, Liberty North 13

Liberty 20, Park Hill 14

Rockhurst 45, Lee's Summit 7

Class 8-Man D1=

Quarterfinal=

East Atchison 72, North Nodaway/West Nodaway 0

Rock Port 68, Albany 56

Class 8-Man D2=

Quarterfinal=

DeKalb 64, St. Joseph Christian 40

South Holt-Nodaway Holt 62, Platte Valley 16

Class 8-Man D3=

Quarterfinal=

King City/ Union Star 72, Braymer/Breckenridge 0

North Shelby 74, Stewartsville/Osborne 0

Class 8-Man D4=

Quarterfinal=

Northwest (Hughesville) 62, Leeton/Chilhowee 14

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

No comments found. Sign up or Login to rate and review content.